Tovar v akci

Naša cena 8,99 €
skladom
Naša cena 8,99 €
skladom
Naša cena 6,99 €
skladom

Najpredávanejší

Naša cena 8,99 €
skladom
Naša cena 9,99 €
skladomAko si vybrať slnečné okuliare?

 

Pravdou je, že ženy strávia výberom vhodných slnečných okuliarov v obchode oveľa viac času ako chlapi. Hľadájú slnečné okuliare nielen v prijateľnej cene a so správnou ochranou pre oči, ale aj tie, v ktorých budú vždy trendy. Podľa čoho sa však riadiť v obchode s tou najširšou ponukou okuliarov?

Bohužiaľ typ svojej tváre neovplyvníme, no práve tá je kľúčovým bodom pri výbere slnečných okuliarov. Pripravili sme teda pre Vás malú pomôcku:


vyberte si tie správne slnečné okuliare

Základný popis slnečných okuliarov pre jednotlivé typy tvárí


Hranatá tvár

Pokiaľ sa Vaša tvár vyznačuje veľkým čelom, hranatou bradou a tiež ostrými hranami tváre, rozhodne sa riaďte charakteristikou okuliarov pre hranatú tvár. Hranatú tvár treba predovšetkým zjemniť a preto si vyberajte oválne okuliare. Nevhodnými sú prevažne okuliare s ostrými alebo atypickými hranami, ktoré zbytočne zvýraznia hrany tváre. Pre hranatú tvár v našom eshope odporúčame trendové okuliare clubmaster.


Okrúhla tvár

Za okrúhlu tvár považujeme tú s úzkym čelom a plnými lícami. Ak opis sedí aj na Vás, odporúčame vyberať spomedzi okuliarov s ostrejšími hranami. Na druhej strane neodporúčame okrúhle okuliare, od ktorých by Vaša tvár vyzerala ešte guľatejšia. Taktiež sa radšej vyhnite príliš malým okuliarom. Vhodnými okuliarmi pre okrúhlu tvár sú v našom eshope jednoznačne slnečné okuliare wayfarer.

 

typy tvárí

Oválna tvár

Oválna tvár je jediná, ktorej sa hodia všetky typy okuliarov počnúc guľatými až po tie najatypickejšie okuliare. Je to práve tým, že časti tváre sú symetrické a vyvážené. Oválna tvár teda nebude mať najmenší problém s našimi pilotkami.


Srdcová tvár

Týmto pomenovaním opisujeme tvár, ktorá má výrazne široké čelo a postupne sa zužuje k brade. Vám, ako majiteľovi tejto tváre sa budú hodiť hlavne mačacie, okrúhle lenonky, hranatejšie okuliare, ale aj pilotky.

 

vyberte si správne okuliare

Lichobežníková tvár

Je tvár, ktorá má široké líca a vyššie pri čele sa zužuje. Pri nej odporúčame používať slnečné okuliare s hrubším rámom, aby vynikla horná časť tváre, na úkor širších líc.

Netreba však zabúdať na ďalšie detaily, ktorými sú napr. farba okuliarov, sklíčok a mnohokrát spraví svoje aj účes či farba vlasov. Rozhoduje mnohokrát aj šírka tváre alebo materiál, z ktorého sú slnečné okuliare vyrobené.

Preto sa nedá jednoznačne určiť, pre ktorý typ tváre sú vhodné aké okuliare, ale týmto našim návodom a rôznymi inými sa môžte minimálne inšpirovať.

 

 

MTQ5M