Tovar v akci

Naša cena 8,99 €
skladom
Naša cena 8,99 €
skladom
Naša cena 6,99 €
skladomOkuliare pilotky - stará láska nikdy nezhrdzavie!

 

Počiatky slnečných okuliarov zasahujú až do ďalekej minulosti kedy vznikli prvé slnečné okuliare vďaka Eskimákom. Boli vyrobené zo zvieracej kosti (alebo z klov mrožov), čo sa rapídne líši od materiálu, aký používame dnes. A toto nie je ich jediná odlišnosť. Líšia sa samozrejme aj tvarom a využitím. Okuliare pilotky sú avšak okuliare, ktorých počiatky zasahujú až do čias druhej svetovej vojny.


vojenskí generáli a prvé pilotky

 

Začiatky pilotiek začali už v roku 1936, kedy sa vyrábali pre pilotov, ako už aj z názvu vyplýva, ktorí sa potrebovali chrániť pred slnečnými lúčmi počas letov. Potom už iba stačilo, aby si ich dal Tom Cruise vo filme " Top Gun" a tento ošiaľ sa mohol začať.


Tom Cruise a jeho pilotky vo filme

 

Odvtedy sú pilotky považované za svetový hit a nosí ich prosto každý. Majú nadčasový dizajn a tak neexistuje rok, kedy by mohli vyjsť z módy. Jednoduchá kovová konštrukcia spojená s väčšími sklami, či už zrkadlovými, ale klasickými dávajú dokopy dokonalý súzvuk, ktorý je tak vyhľadávaný.


Okuliare pilotky sa v angličtine vo voľnom preklade nazývajú Aviator. Niekedy sa nosili skôr k tým viac športovým outfitom, avšak v dnešnej dobe sa využívajú aj k tým elegantnejším. A vlastne čo si budeme klamať, využívajú sa vždy a všade, len čo vykukne slnko spoza mračien. Ale nezabúdajte ani na UV filter. Slnečné okuliare síce vyzerajú super, avšak nosia sa preto, aby chránili naše oči. A presne preto boli aj navrhnuté. Každé kvalitné okuliare by mali mať špeciálne označenie, kde píše UV400. Toto označenie znamená, že slnečné okuliare pohlcujú slnečné žiarenie a tak spĺňajú svoju základnú ochrannú funkciu. Preto ak sa rozhodnete kúpiť si ďalšie pilotky do svojej zbierky, dbajte aj na to.


pilot a pilotky :)

 

Ak by tam bola napísaná len kategória, prezrite si tabuľku, ktorej čísla od 0 do 4 označujú koľko slnečného žiarenia sa pri rôznych kategóriách cez slnečné okuliare prepustí. Práve kategórie 2 a 3, sú tie, ktoré sú najčastejšie používané pri výrobe. Sú najlepšie a ich využitie je najširšie, od jazdy autom až po relax v prírode.

uv filter tabulka
Sledujte aj najnovšie trendy, ktoré sú momentálne dvojfarebné pilotky so strieborným kovovým rámom a farebnými sklami. Nič nepokazíte ani so zlatým rámom a hnedými sklami a nič nepokazíte ani pri úplne inej kombinácií. Pilotky vyzerajú skvelo vždy. A hlavne nikdy nestarnú.

dvojfarebné pilotky

 

 

Prevedenia pilotiek sú rôzne, preto sa nebojte siahať aj po trocha odvážnejších kúskoch a klasiku skúste na čas schovať. V našom e-shope teraz ponúkame aj dvojfarebné, či dokonca až dúhové prevedenia. Znie to odvážne, avšak verte či nie, vyzerajú skvelo. Veď o nich aj veľký dopyt, preto siahnite po nich aj vy. Iste si ich zamilujete viac ako klasické jednofarebné prevedenia.

 


 

 

ZGY2YjIy