Barion Pixel Patria deťom na oči slnečné okuliare?

Patria deťom na oči slnečné okuliare?

10.04.2018

Patria deťom na oči slnečné okuliare?

Prvé jarné lúče sú celkom ostré, čo poviete?Aj preto patria slnečné okuliare k výbave každého dieťaťa.

Odpoveď na prvú otázku je jednoznačné áno. A tá druhá je jeho potvrdením. Deti sú najzraniteľnejšie a aj kvôli tomu je dôležité ich chrániť. A nepomôže len opaľovací krém. Oči musia byť chránené slnečnými okuliarmi.

I keď sme to už spomínali v predošlých článkoch, je dôležité si to zopakovať. Deti mladšie ako 10 rokov majú najvyššie riziko poškodenia kože a očí vplyvom slnečného žiarenia kvôli ich jemnej koži a očným viečkam.

Nenosenie slnečných okuliarov im môže časom spôsobiť stratu zraku, rozmazané a neostré videnie a tie najhoršie prípady sú rakovina kože a očí.

Vytvorte si preto z nosenia slnečných okuliarov so svojimi deťmi malý rituál. Ponúkame vám zopár tipov pre ich nosenie, ale aj kúpu:

-Noste slnečné okuliare vždy, keď ste vonku. Aj keď je polooblačné či mierne zamračené počasie.

-Vyberte si detské slnečné okuliare s dostatočne kvalitným UV filtrom.

-Dovoľte starším deťom vybrať si slnečné okuliare, ktoré by sa im mohli páčiť.

-Okuliare zostávajú pri rodičoch! Nenechávajte detské slnečné okuliare deťom na hranie, ale po každej návšteve vonku ich schovajte do puzdra k svojim veciam. Zabránite tak ich opotrebovaniu a poškodeniu.

Veríme, že vám tento mini sprievodca odpovedal na dôležité otázky týkajúce sa zdravia aj nosenia detských slnečných okuliarov. Ak ich ešte nemáte, pozrite sa na tie naše!

Rubriky blogu

MjY5YjIyMj